18 Şubat 2020 Salı

Duvar kağıdı seçerken…

Duvar kağıdı seçerken…

Duvar kağıdı seçerken odanızın büyüklüğü, konfigürasyonu, aydınlatması ve tavan yüksekliği göz önünde bulunması lazım.

Eğer odanız güneye bakıyorsa:

Duvar kağıdı tonları soğuk olsun (mavi, yeşil, lacivert)

Eğer odanız kuzeye bakıyorsa:

Duvar kağıdının sıcak tonları güneş ışığı yetersizliğini tazmin edebilir (açık bej renginden itibaren kahverengiye kadar)

Küçük odayı görsel olarak geniş yapmak için:

Küçük desenli ya da açık renk düz duvar kağıdı yapıştırın; Eşkenar dörtgen şeklinde desenli duvar kağıdı kullanın; Kontrastlı, desenli ve renkli duvar kağıdından vazgeçin; Pencerenin karşısında olan duvara büyük desenli duvar kağıdı yapıştırın.

Eğer odanız fazla büyükse:

Duvar kağıdınızı doygun sıcak veya koyu tonlardan seçin; Büyük desenli yada eğik çizgili duvar kağıdı olsun; Dikey çizgili duvar kağıdı seçin.

Eğer odanız dar ve tavanı yüksekse:

Yatay çizgili duvar kağıdı seçin;

Odanızın duvarlarını 3 parçaya bölün, alt üçte ikisine doygun renk, kalan parçasına açık renk duvar kağıdı yapıştırın.
Tavanı görsel olarak daha yüksek yapmak için: Dikey çizgili yada desensiz duvar kağıdı yapıştırın; Tavanı açık tonlarda yaptırın.

Tavanı görsel olarak daha alçak yapmak için:

Duvarın üstünde bordür kullanın;

Yatay çizgili duvar kağıdı yapıştırın.

10 yıl garantili

Duvar kağıtları günümüzde cafe, restoran, ofis, iş yerleri, evler, oteller gibi pek çok yerde yaygın kullanım alanına sahiptir. Duvar kağıtları, kullanım süresi bakımından boyaya göre daha ekonomiktir. Boyayı daha sık yaptırmak gerekirken, duvar kağıdı uygulandığı mekanlarda en az 10- 15 yıl rahatlıkla kullanılabilir. Firmaların garanti süreleri 5-10 yıl arasında değişmektedir. Duvar kağıtlarında bozulan yerlerinde çok rahatlıkla tadilat yapılabilmektedir. Duvar kağıtlarının uygulaması çok kolay ve pratiktir. Fakat yine de uzman ekipler tarafından yapılması tavsiye edilmektedir. Çünkü duvar kağıtlarında kullanılan tutkaldan tutun da desen tekrarına kadar herşey çok önemlidir.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: