2 Nisan 2020 Perşembe

Kırlent ve yastıklar

Kırlent ve yastıklar

Kısıtlı bütçeyle dekorasyonunuzu değiştirmenin en kolay yolu renkli ve boy boy kırlent ve yastıklardan geçiyor… Kontrast renkler çarpıcılık yaratırken uyum şıklaştırıyor

Yastıklar bir oturma grubunda olması gereken bir aksesuardır. Yastıkların tek görevi oturduğumuz koltukta rahat etmemizi sağlamak değildir. Dekorasyonda tamamlayıcı öge olarak görev almaktadılar. Şimdi zaten artık tüm markaların mobilyaları yastıklı şekilde tasarlanmaktadır. Bir koltuğun da ihtiyacı olan tek şey yastık diye düşünülebilir. Renk renk yastıkların da moda olması ile mobilyalarınıza istediğiniz kadar desen desen yastıklar seçmek sizin zevkinize kalmış bir şey.

Farklı kombinler

Güzel el işi kırlentler dekorasyona etnik canlı ve görsel bir dokunuş katacaktır. Kanepelerinizi koltuklarınızı rahat kırlent modelleriyle şenlendirebilirsiniz. Kırlentleri farklı renklerde ve desenlerde koltuk kumaş renginize göre ister hazır ister kendinizde yaparak kombineleyebilirsiniz.

Salon dekorasyonunuzu ya da oturma odası dekorasyonunuzu değiştirmek istiyorsunuz fakat bütçeniz kısıtlı. Hiç önemli değil koltukların üzerine koyacağınız renkli yastıklar ile dekorasyonunuz bir anda değişecektir.

Eğer odanız genel itibariyle pastel ve soft renklerle dekore edilmiş ise yastıklarda sıcak renkleri tercih ederek odanızı hareketlendirbilirsiniz.

Tek renk koltuklara sahipseniz; renkli ve farklı boylarda yastıklar koltuklarınıza renk katacaktır.

Koltuklarınızla kontrast oluşturacak renkler tercih ederseniz yarattığınız etki güçlenecektir.

Eğer koltuklarınız sarı, kırmızı, turuncu gibi sıcak renklere sahipse mavi, mor gibi soğuk renkleri olan yastıkları tercih edebilirsiniz.

Elbette soğuk renk zeminine sahip koltuklara sahipseniz de sıcak renklerde yastıklar seçmenizde fayda var.

Desenli koltuklarınız için ise düz renkli ve büyük yastıklar seçebilirsiniz. Böylece yastıklarınız da kendilerini gösterebilecektir.

Eğer sade dekorasyon öğelerinden hoşlanmıyorsanız köşeleri tüllerle, biyelerle süsleyebilir yahut üzerinde iri düğmeler olan yastıkları tercih edebilirsiniz.

Kanepeler için farklı boylarda yastıklar seçebilirsiniz. Hem böylece her gün dilediğinizce farklı kombinasyonlar yaratabilirsiniz.

Ortak kültür zemin yastıkları

Çeşit çeşit, rengarenk özgün tasarımlardaki zemin yastıkları, ev dekorasyonuna hem rahatlık hem de çekicilik katar. Yastıklara oturmanın sınırsız bir konforu vardır. Zemin yastıkları, evinizin herhangi bir köşesinde pratik keyif alanları yaratmanıza olanak sağlar. Kalabalık misafirlerinizi ağırlarken de imdadınıza yetişir.

Aslında zemin yastıkları, birçok kültürde de geçmişten günümüze sıkça kullanılmış. Türkiye, Japonya, Fas, Hindistan ve Mısır bunların en başında gelir. Popüler olmasının yanı sıra, günümüzdeki modern formlarıyla ve zengin tasarımları ile ilgi çekici ve pratik dekor unsurlarıdır.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: