2 Nisan 2020 Perşembe

Küçük banyolara büyük çözümler

Küçük banyolara büyük çözümler

Kendi yaptırdığınız lüks bir evde yaşamıyorsanız, muhtemelen her gün daha büyük banyosu olan bir eviniz olmasını diliyorsunuz. Banyonuzu değiştiremeseniz bile, dekorasyonunda yapacağınız maddi külfet getirmeyen birkaç değişiklik bile büyük fark yaratacaktır

Küçük bir banyo çok sevimli ve sıcak olabilir ama bir yandan da klostrofobi ve sıkış tepiş bir yer de olabilir. Dekorasyon stilinizle, sessiz, sofistike ve bir mücevher kutusu gibi parlayan büyüleyici bir banyoya sahip olabilirsiniz. Öncelikle kabul etmelisiniz ki, nasıl dekore ederseniz edin, küçük banyonuz gene de küçük bir banyo olarak kalacaktır. Ama biraz görsel sihir, ışık ve renk değişimi ile küçük banyonuzu şirin bir köşeye çevirebilirsiniz.

* Uçuk, yumuşak renk şemaları daha geniş bir alan hissi oluşturur. Bu nedenle banyoda renk tercihiniz pastel tonlar veya beyaz olmalı. Baskın ve koyu renkleri aksesuvar ve havlularda kullanabilirsiniz.

* Değişik aydınlatma yöntemleri ile banyonuzu daha ferah gösterebilirsiniz. Düşük voltta spotlar tavana yerleştirilebilir. Ufak bir masaüstü lambası da ortama sıcaklık katabilir. Banyonuzda dışarıya bakan bir pencere varsa iyice şanslısınız.

* Eğer banyonuz kaldırabilirse, lavabonun üzerine daha büyük bir ayna taktırın. Ayna odadaki tüm ışığı, rengi ve deseni yansıtacak, dolayısıyla ikiye katlayacaktır. Bir kocaman ayna yerine irili ufaklı birçok ayna kullanarak da değişik bir görüntü elde edebilirsiniz.

* Tıpkı duvarlar gibi, yer döşemelerinin rengi de odanın boyutunu değişik gösterir. Eğer açık renk döşendiyse banyonuz daha büyük görünür. Eğer yerleri değiştiremiyorsanız büyük ve açık renk bir kilim veya halı ile havayı değiştirebilirsiniz.

* Minik bir alanı daha da minik gösteren tek şey ufak tefek aksesuarlar ve ıvır zıvırlardır. Etraftaki minik havluların sayısını azaltın ve yere sadece bir tane tek parça banyo paspası atın. Minik minik tablolar ve resimler yerine tek bir tane büyük resim veya tablo asın. Bir sürü minik biblocuk ve sabuncuk yerine daha büyük ve tek bir biblo ya da iri bir sabun sepeti alın. İhtiyacınız olmayan her türlü ufak parçayı dolaba kaldırın.

* Banyo kapınız, dolap kapaklarınız ya da duşa kabininiz buğulu ya da buzlu cam ise derhal değiştirin. Her zaman düz cam kullanmaya dikkat edin. Eğer cam duşa kabin pahalı gelirse onun yerine pastel tonlarda bir banyo perdesi kullanın.

* Temiz ve düzenli bir banyo her zaman, dağınık ve bir sürü ıvır zıvırın olduğu bir banyodan daha ferah ve geniş görünecektir. Sadece gerekli olan şeyleri görünürde bırakın ve diğer her şeyi ortalıktan kaldırın.

Yeni Asır

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: