18 Şubat 2020 Salı

Temizlik yaparken bunlara dikkat edin

Temizlik yaparken bunlara dikkat edin

Önce temizliğe nereden başlayacağınıza dair plan yapmak işinizi kolaylaştıracaktır. Cam bezleri, toz bezleri, kova ve fırçaları kontrolden geçirdikten sonra sıra kullanacağınız malzemelere geliyor. Başlangıç noktası olarak salonu seçerseniz ilk iş masa ve sehpaların üzerindeki örtüleri kaldırıp çamaşır makinesine atmakla başlayabilirsiniz.

Perdeleri çıkardıktan sonra sıra camların ve çerçevelerin temizlğine geliyor. Bu aşamayı tamamladıktan sonra koltuklara geçebilirsiniz.

Eğer kullanıyorsanız duvar kağıtları da evinizde temiz tutulması ve silinmesi gereken yerlerden. Temizlik malzemeleri kullanarak çıkaramadığınız lekeler için silgi kullanmak da bir seçenek olabilir.

Çamaşırların temizliği ve mikroplardan arınması için ütü şart. Peki ütünüz kirlenirse ne yapmalı? Ütü sıcakken birkaç damla zeytinyağı damlatılmış nemli bir bezle altını silerseniz de tertemiz olduğunu görebilirsiniz.

Yere düşüp kırılan bir eşyanın temizliği de sonrasında başınıza beklenmedik bir durumun gelmemesi açısından önemli. Kırılan eşyanızın küçük parçalarını kolayca toplayabilmek için ıslak pamukla kırıkların saçıldığı bölgeyi temizleyebilirsiniz. En küçük parçaların bile pamuğa takıldığını göreceksiniz.

Temizliğin yanı sıra dolaplarınızın içinin ve kıyafetlerinizin de güzel kokmasını istiyorsanız, pamuğu kolonya veya parfümle ıslatıp dolabınıza asabilirsiniz. Basit ama etkili bir yöntem olduğunu göreceksiniz.

Genel temizliğin haricinde kullandığınız ev aletlerini de temiz tutmak gerekir. Özellikle pişen yemekler içine sıçradığından fırın içi temizliğe dikkat etmek lazım.

Duş alırken tüm banyonuzun ıslanıp kirlenmemesi için duşakabin kapısını ya da duş perdesini kapalı tutmayı unutmayın.

Temizlik yaparken tüm temizlik gereçlerinizi bir kovada toplamak, odalar arasında yanınızda taşıyabilmeniz için kolay bir yöntem olacaktır.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: