3 Nisan 2020 Cuma

Banyo için öneriler

Banyo için öneriler

Banyomuz, aslında dış dünyadan kopup şalterlerimizi kapatarak güncel yoğunluklarımızdan uzaklaşabildiğimiz bir mekandır. Bize keyif veren bir banyo, aynı zamanda evimizin spa’sı olarak dinlenebilmemiz için, donanımlı bir şekilde tasarlanmalıdır. Alt yapısı olan tesisat boruları yenilenmiş, hidroforu güçlü, tazyikle akan suyu ve modern bir duş sistemine sahip olmadan, hayalimizdeki atmosferi yaratmaktan bahsedemeyiz. Sabah kalktığımızda, doğru banyoya girip, sıcaklığı ve su tazyikini İstediğimiz gibi
ayarlayabileceğimiz bir duş alabilmek, güne iyi bir başlangıç yapmamıza neden olur…

Yeni taşındığımız bir evin, tesisat sistemi ve alt yapısı eskimiş olabilir. Bu nedenle en doğru yaklaşım, banyo, tuvalet ve mutfağı tamamıyle yıkıp sıfırdan modern ürünlerle yenilemektir. Bu işlemleri gerçekleştirirken, kendi zevk ve
gereksinimlerimize uygun bir ortam yaratmak önemli, örneğin, sabahları, hayat arkadaşımızla birlikte aynı anda dışarıya çıkma zorunluluğumuz olabilir; böyle bir durumda banyomuza ikinci bir lavabo ilave edebiliriz ya da duş kabinini banyo küvetine tercih edebiliriz.

Çok kalabalık eşyayla yaşamak hayatımızı zorlaştırır

Genelde banyolarda, ıslak zemin malzemeleri olan, mermer, granit, fayans ve çini gibi soğuk ürünler kullanılır. Bu da laboratuvar görüntüsüne neden olabilir. Kontrast olarak, banyo raflarımızda ve dolaplarımızda ahşap kullanımı görüntüyü yumuşatacak ve daha kişisel bir hava yaratacaktır. Havlular, şampuanlar, kozmetik ürünler, saç kurutma makinesi gibi malzemeler için gerekli olan dolapları, tanıdığımız bir marangoza ısmarlayabiliriz veya ev ürünleri satan mağazalardan seçip, satın alabiliriz. Kozmetik ürünlerimizi bir tepsi içinde dolabımıza yerleştirirsek, aradığımız ürünü bulmak için, tepsi ile dışarı çıkarıp, tekrar tepsi ile geri koyabiliriz. Bu şekilde dağılmalarına engel olup, yeniden düzeltmekten de kurtulmuş oluruz. Aslında ürün stoku yapmayıp, bitenin yerine yenisini alarak, hem kalabalık yaratmamak, hem de yeni çıkan ürünleri denemek açısından faydalı olur. Kalabalık eşyayla yaşamak hayatımızı zorlaştıracağı gibi evimizin içindeki enerjinin de yolunu kesecektir.

Sepet de sıcaklık yaratan ürünlerden biridir, kocaman bir sepete dolduracağımız tuvalet kağıtları hem yer kaplamayacak, hem de hoş bir görüntü yaratacaktır.

Bir buket çiçekle farklı bir hava yaratın

Banyomuzda beyazı tercih etmek hem temiz bir görüntü yaratacak, hem de daha ileride belli bir renge mecbur kalmamıza engel olacaktır. Banyomuzun renk skalasını havlularımız, yer paspasımız, banyo kutularımız ve aksesuarlarımızla oluşturursak, mevsimsel olarak farklı renklerde aynı ürünleri kullanarak değişiklik yaratabiliriz. Arada bir hoş kokulu bir mum yakarak, bir buket çiçeği banyomuza taşıyarak, kendimizi mutlu edebiliriz.

Kişiselliği yaratan formüllerden biri de, banyoda kullanmayı hiç düşünmediğimiz bir eşyayı buraya yerleştirmektir. Bu, çok şık bir ayna, tablo veya hoş bir dolap olabilir. Yer bulabilirsek minik bir koltuk ve abajur da banyoya hoş bir hava verebilir. Banyomuzun aydınlatılmasında, diğer odalarda uyguladığımız tüm aydınlatma ürünlerini kullanabiliriz. Tek dikkat etmemiz gereken, ıslaklığın ve buharın elektrikle bir araya geldiğinde oluşturabileceği tüm tehlikeleri düşünerek önceden Önlem almaktır.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: