2 Nisan 2020 Perşembe

Doğru boya miktarı nasıl hesaplanır?

Doğru boya miktarı nasıl hesaplanır?

Sadece ihtiyacınız olan boyayı almanız maliyeti azaltır; çevre için de daha iyidir. Bu kullanışlı ipuçları ile doğru boya miktarını nasıl hesaplayacağınızı öğrenin.

1- Öncelikle, boyadığınız alanın büyüklüğünü belirleyin. Duvarların enini ve yüksekliğini metal bir mezura ile ölçmeye yardım etmesi için bir arkadaşınızdan yardım alın ve genel metrekare ölçüsünü bulmak için bunları birbiriyle çarpın.

2- Yukarıdaki hesaplama yönteminin aynısını kullanarak pencerelerin ve kapıların kapladığı alanı düşün ve bunları genel metrekare ölçümünüzden çıkarın.

3- Yeni toplam metrekare ölçüsünü ihtiyacınız olacak boya kat sayısı ile çarpın, en az ikinin katlarını tavsiye ediyoruz. Ayrıca, rötuşlar için de biraz fazladan boya eklemek faydalı olacaktır.

4- Son olarak, bu toplam rakamı, boya kutusunun üzerindeki m²/l sayısına bölün (bu sayıyı kutunun üzerinde göremezseniz, internetten ürün bilgisi kısmına bakın). Bu, size projeniz için ihtiyacınız olan boyanın toplam litresini verecek.

5- Boya türünün ve imalatçının fark yaratacağını unutmayın. Daha kaliteli boya kullandığınızda harika sonuçlar elde etmek için daha az boya kullandığınızı fark edeceksiniz. Daha az boya daha mutlu bir atmosfere eşittir  ve sizin için daha güzel bir sonuca.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: