18 Şubat 2020 Salı

Stor perde çeşitleri

Stor perde çeşitleri

Kumaş Stor Perde

50 rengin üzerinde kumaş ve desen çeşidi vardır. Rulo şeklinde toplanır. Zincir kontrol sistemli ya da yaylı kontrol sistemli üretilebilir. Ayrıca istek doğrultusunda motorlu ya da uzaktan kumandalı üretilebilir. Kumaşları kendine özgü ve özel aprelidir. Her markanın kendine ait renk ve desen seçenekleri bulunan katalogları vardır. Renk ve desen seçimleri bu kataloglar üzerinden yapılır. Kullanıcının beğenmiş olduğu herhangi bir kumaştan, stor perde yapılamaz. Nedeni ise; kumaşlarının özel apreli olmasıdır. Yıkanma özelliği yoktur, silinebilir, kumaşın deforme olması durumunda mekanizma sabit kalmak üzere, sadece kumaşı yenilenebilir. Standart kumaşların yanı sıra, yanmazlık özelliği bulunan ve tam karartma sağlayan (blackout) seçenekleri de mevcuttur.

Ahşap Stor Perde

İp kontrol sistemlidir. Rulo ya da katlamalı olarak toplanabilir. 50’nin üzerinde renk ve desen seçeneği mevcuttur. Genelde uzak doğu menşelidir. Yıkanma özelliği yoktur, nemli bir bezle yada elektrik süpürgesinin perde ucu ile temizlenebilir.

Güneş Kırıcı Stor Perde / Screen Perde

Yoğun olarak işyerlerinde kullanılır. Daha çok teknik bir malzemedir. İnce file şeklinde dokunmuş cam elyafı üzerine PVC kaplamadır. Bu sayede kapatıldığı halde bile gün ışığını filtre ederek enerji ve ısı tasarrufu sağlar. İşyerlerinin tercih etmesinin en önemli nedenlerinden biri, bilgisayar ekranlarının içeri giren ışıktan dolayı yansıma yapmamasıdır. Uzun ömürlü ve yıkanabilir olma özelliğine sahiptir. İsteğe göre yaylı veya zincir kontrol sistemli üretilebilir. Stoklu olarak 10 adedi geçmeyen renk seçenekleri vardır. Genelde iç cephelerde kullanılmasına karşılık, dış cephelerde de sorunsuz kullanılabilir. Dış cephede kullanılan screen perdede, güneş sensörü ve motor eklenerek, otomatik açma ve kapama yaptırılabilir.

Bambu Stor Perde

25’in üzerinde renk ve desen seçeneği bulunur. Kullanıldığı yere göre oldukça dekoratiftir. Rulo ya da katlamalı toplanır yapılabilir. Doğada su içinde yetiştiği için yıkanabilir. Uzun ömürlüdür. İp kontrollüdür.

Hasır Stor Perde

20’nin üzerinde renk ve desen seçeneği bulunur. Rulo ve katlamalı toplanır yapılabilir. Jüt, keten, muz elyafı gibi doğal malzemelerden dokunmuşlardır. İp kontrollüdür.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: